Nástavbové kurzy

Spokojený rodič

Kurz je určen těm, kteří absolvovali základní kurz Samostatné a šťastné dítě. Věnovat se budeme především EMOCÍM dětí - jak vznikají, jak na ně reagovat a POTŘEBÁM - jak rozumět potřábám dětí, co dělat když má dítě strach, nejistotu, obavy a jak tomu předcházet.

Vztekají se vaše děti, když jim řeknete, ať si jsou napsat domácí úkol a pak je doma dusno? Jste vyčerpaní z pobytu na dětském hřišti, protože stále řešíte hádky kolem půjčování bábovek? Nebo vaše dítě pláče a křičí, když ráno odcházíte do práce? Jak je vlastně možné, že sousedku naštve, že její syn na pískovišti jí písek, a vás to nechá úplně chladnými? Společně si ukážeme, jak emoce vznikají a jak s nimi u vás i u vašich dětí bojovat. Dozvíte se, jak to zařídit, aby děti emoce mohly projevovat, přesto jim byly nastaveny hranice či nabídnuta pomoc.

Probereme základní potřeby dětí uznání, bezpečí, orientace, autonomie a řekneme si, jak je děti komunikují, když je nemají tzv. naplněné. Dozvíte se co dělat, když dítě nechce na školu v přírodě, naučíte se identifikovat mocenské hry dětí a především co s tím.

Jednotlivá témata nástavbových setkání:

  • Jak zajistit jednotnou výchovu vašim dětem? Co je pro děti v rodičovském přístupu klíčové pro zdravý vývoj osobnosti?
  • Sebereflexe - jediný nástroj jak měnit zažité vzorce výchovy. Jak naučit děti být připraven na změny v rychle se vyvíjející budoucnosti?
  • Emoce moje a emoce dětí. Jak emoce vznikají a jak s nimi pracovat? Jak naučit děti mluvit o svých emocích?
  • Proč jsou za vším potřeby? Klíčové potřeby v našich životech. 
  • Jak rozumět potřebám dětí a co je pro vaše děti klíčové (předcházení strachům, obavám, nejistotám apod.)

 

Mohlo by vás zajimat

S rozšiřováním svých znalostí a sebereflexe s námi můžete pokračovat do nástavbových kurzů, které jsou zaměřené na zdravou komunikaci, zvládání emocí, potřeby a strachy dětí, jak se děti učí a jak je motivovat, a rozvíjet jejich zodpovědnost. A pochopitelně naši lektoři jsou připraveni na všechny vaše dotazy, potřeby a přání, které do kurzy přinesete a budete je chtít řešit.

Máte otázku? Ozvěte se nám

Chcete poradit, přihlásit se na seminář nebo objednat na konzultaci?
Těšíme se na setkání s vámi.